zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

Witamy na stronie internetowej Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach

 

TRWA REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018!

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY!

film reklamowy

Obejrzyj film i zostań naszym słuchaczem!

 

 

ulotka CKU

 

Interesujesz nas Ty, Drogi Słuchaczu, a nie Twoje pieniądze.
Poznaj 12 powodów, dla których warto wybrać CKU w Siedlcach

 

ZŁOTA DWUNASTKA” - 12 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ CKU

   

 1. Jesteśmy szkołą publiczną- więc nie płacisz za naukę
 2. Uczysz się w systemie zaocznym - 2 dni w tygodniu (co tydzień lub co dwa tygodnie)
 3. W szkole jest przyjazna atmosfera - zrozumiemy Twoje problemy z pracą, zdrowiem, opieką nad dzieckiem, .... i pomożemy Ci
 4. W szkole pracuje dobrze przygotowana, wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra - w większości to egzaminatorzy, którzy wiedzą jak dobrze przygotować Cię do egzaminów
 5. Mamy wysoką zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
 6. Mamy dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
 7. Możesz bezpłatnie skorzystać z Internetu w Multimedialnym Centrum Informacji zlokalizowanym w bibliotece szkolnej
 8. Polecane przez nauczycieli literaturę i podręczniki wypożyczysz bezpłatnie w doskonale wyposażonej bibliotece szkolnej
 9. Stosujemy nowoczesne metody nauczania
 10. Wiele się u nas dzieje- jeśli chcesz rozwijać swoje pasje artystyczne, historyczne, ekonomiczne, ... - masz na to szanse
 11. Mamy dobrą lokalizację, dogodny dojazd
 12. Jesteśmy szkołą z tradycją - istniejemy od ponad 60 lat, nie znikniemy z rynku edukacyjnego
Wersja do druku

Aktualności

Rozmawiamy o współczesnych zagrożeniach

07.12.2017

7 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej "Podlasie" miała miejsce konferencja Widzę - rozmawiam - reaguję, o zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież. Jej organizatorami byli: Komenda Miejska Policji w Siedlcach, IPA International Police Association-Region Siedlce, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach i Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Siedlce. W trakcie jej trwania występowali zaproszeni goście: prof. Mariusz Jędrzejko (Centrum Profilaktyki Społecznej) mówił na temat: Dlaczego wiedza przegrywa z mitami? Socjopedagogiczne spojrzenie na profilaktykę zachowań ryzykownych nastolatków. Co warto wiedzieć  o ryzykach w ponowoczesności?, Leszek Roszczenko (Fundacja Pedagogium): Gdzie, jak i dlaczego młodzi ludzie ryzykują? Jak rozmawiać z ryzykującymi nastolatkami, prof. Bartosz Łoza (Klinika Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego): Zagrożenia samobójcze: jak przeciwdziałać?, Piotr Sarnowski (specjalista psychoterapii uzależnień): Zbudować siebie nowego: zapis rozmowy prezentujący schemat pracy z osobą uzależnioną od alkoholu, Łukasz Sidorowicz (specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień): Na nowo uczę się żyć - zapis rozmowy z osobą uzależnioną od dopalaczy.

Konferencja jest elementem kampanii społecznej, której koordynatorkami są Małgorzata Mazurek i Monika Mikołajczyk. W jej ramach  będą odbywały się zajęcia w szkołach, które wyrażą zainteresowanie powyższą tematyką. O zainteresowaniu poruszaną problematyką świadczy wysoka frekwencja - w spotkaniu uczestniczyło ok. 300 osób.

W czerwcu 2018 roku przewidywane jest podobne spotkanie podsumowujące działania organizatorów kampanii i szkół.

W przygotowaniu konferencji uczestniczyli dyrekcja i nauczyciele naszej placówki: Edyta Biarda (również prowadzenie), Elżbieta Cała, Piotr Kowalczuk, Maria Lech, Hanna Mikołajczyk i Urszula Talacha.

Więcej informacji na jej temat można przeczytać na stronie miasta Siedlce oraz Tygodnika Siedleckiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, które wykonał pan Piotr Kowalczuk.

Etap szkolny olimpiady przedsiębiorczości

07.12.2017

7 grudnia 2017 o godzinie 9:00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce przystąpili do etapu szkolnego XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. W tym roku jej hasłem przewodnim jest Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia. Również w naszym Centrum słuchacze liceum ogólnokształcącego przystąpili do zawodów. Polegały one na rozwiązaniu testu złożonego z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Tym razem należało wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą marketingu, inwestowania, zarządzania i kierowania, prawa pracy. Dobrze było też wiedzieć np. kto jest obecnie najbogatszym Polakiem, kto jest prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, czy też jak się nazywa najcenniejsza marka na świecie.

Ostateczne wyniki etapu szkolnego znane będą 15 stycznia 2018 r. Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy im sukcesów!

Do powyższych zawodów naszych słuchaczy przygotowywał nauczyciel przedsiębiorczości pan Stanisław Waberski.

Spotkanie z pracownikiem MOPR

25.11.2017

24 listopada 2017 r. zainteresowani słuchacze naszej placówki uczestniczyli w spotkaniu z panią Małgorzatą Chwedoruk pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach na temat Działalność MOPR ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej. Uczestnikom spotkania został przedstawiony zakres działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, jego podstawy prawne oraz specyfika pracy pracownika opieki społecznej. Można było się także dowiedzieć, w jakich przypadkach jest możliwość starania się o pomoc materialną bądź niematerialną.

Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, o czym świadczyła duża ilość pytań zadawanych naszemu gościowi.

Spotkanie zorganizowała pani Elżbieta Cała.

 

 

Wyjście słuchaczy do sądu

15.11.2017

15 listopada 2017 r. kilkunastoosobowa grupa słuchaczy siedleckiego CKU wzięła udział w niecodziennych zajęciach. Pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie Piotra Kowalczuka uczestniczyli w zajęciach, których celem było poznanie pracy sądu i sędziego. Słuchacze brali udział w charakterze publiczności w rozprawie sądowej. Po rozprawie odbyło się spotkanie  z sędzią sądu rejonowego panią Urszulą Karasek. Osoby uczące się w naszej plcówce miały możliwość zapoznania się ze specyfiką spraw prowadzonych przez sądy rejonowe, zadania pytań dotyczących stosowania przepisów prawa w codziennym życiu, porozmawiania m.in. na temat mediacji jako sposobu rozwiązywania sporów. Te nietypowe zajęcia edukacji prawnej odbyły się w Sądzie Rejonowym w Siedlcach.