zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

NEWS

NEWS
Pokaż aktualności z roku:

Rocznica agresji sowieckiej na Polskę

20.09.2018

17 września 2018 r. w związku z 79 rocznicą agresji sowieckiej na Polskę odbyły się w Siedlcach uroczystości ku czci jej ofiar. W kościele garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została msza święta w intencji Obrońców Ojczyzny, Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. Mszy świętej przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej biskup Kazimierz Gurda.

Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości na Skwer Wileński, gdzie uroczystości były kontynuowane. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, wysłuchali wystąpienia Prezydenta Miasta Siedlce, po którym nastąpił apel pamięci, złożenie wieńców i kwiatów oraz zapalenie zniczy. Oprawę muzyczną uroczystości wykonała orkiestra wojskowa.

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele naszego Centrum  z panią dyrektor Edytą Biarda na czele.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

03.09.2018

Nie bój się iść powoli,

obawiaj się jedynie stania w miejscu

[mądrość chińska]

 

3 września 2018 r. w naszym Centrum miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor placówki Edyta Biarda zwracając się do zebranych przytoczyła powyższe słowa powtarzane często przez Chińczyków. Pani dyrektor stwierdziła, że w życie człowieka wpisana jest konieczność nieustannego rozwoju. Właśnie CKU stwarza szansę ku temu. Dyrektor zachęcała słuchaczy do podejmowania wyzwań zaznaczając jednocześnie słowami Thomasa Edisona, że Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu. Nauka zarówno w liceum ogólnokształcącym jak i w szkole policealnej wymaga wiele pracy i wyrzeczeń, często godzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych z obowiązkami szkolnymi. Wsparciem i pomocą w tym procesie służą słuchaczom nauczyciele. Dyrektor zaznaczyła jednak, że zgodnie z innym chińskim powiedzeniem Nauczyciel otwiera tylko drzwi, a dorosły uczeń wejść już musi sam.

Następnie pani dyrektor przedstawiła słuchaczom kadrę pedagogiczną. Życzyła również im wielu sukcesów w nauce.

Zakończenie roku szkolnego

22.06.2018

Każde wielkie osiągnięcie zaczyna się decyzją, by spróbować

[Antony Robbins]

 

22 czerwca 2018 r. w naszej placówce miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Był to rok bardzo pracowity - wystarczy wspomnieć zajęcia dydaktyczne, sesje egzaminów semestralnych, maturalnych i zawodowych, dużą kampanię profilaktyczną Widzę - rozmawiam - reaguję, konkursy, olimpiady i wiele innych przedsięwzięć.

Przybyłych na uroczystość słuchaczy powitała dyrektor Edyta Biarda, która pogratulowała im sukcesów w postaci promocji na następny semestr czy też ukończenia szkoły. Sukcesy te poprzedziła  podjęta pewien czas temu decyzja, aby spróbować. Pani dyrektor przytoczyła słowa Johna Maxwella:

 

Porażka nie oznacza, że przegrałem,

tylko że jeszcze nie osiągnąłem sukcesu.

Porażka nie oznacza, że nic nie zyskałem,

tylko że się czegoś nauczyłem.

Porażka nie oznacza, że jestem głupcem,

tylko że mam dość wiary, aby spróbować.

Porażka nie oznacza, że mam się wstydzić,

tylko że ośmieliłem się próbować.

Porażka nie oznacza, że mam rezygnować,

tylko że muszę postępować w inny sposób.

Porażka nie oznacza, że jestem gorszy,

tylko że nie jestem doskonały.

Porażka nie oznacza, że straciłem czas,

tylko że mogę zacząć od nowa.

Porażka nie oznacza, że powinienem się poddać,

tylko że muszę się bardziej starać.

Porażka nie oznacza, że nigdy mi się nie uda,

tylko że muszę mieć więcej cierpliwości.

 

Słuchaczom wyróżniającym się w nauce i pracy społecznej na rzecz szkoły pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne. Wszystkim słuchaczom dyrektor złożyła życzenia udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Opiekunowie semestrów kończących szkołę policealną wręczyli słuchaczom świadectwa jej ukończenia - Ewa Gąsowska (technik administracji), Emilia Buczkowska (technik rachunkowości), Damian Janowski (technik informatyk), Krzysztof Troć (technik turystyki wiejskiej).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii, które wykonał Piotr Kowalczuk.

Targi szkół średnich

06.06.2018

6 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II zorganizowano I Targi Szkół Średnich. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach było jednym z ich organizatorów. Przedstawiliśmy na nich również naszą ofertę edukacyjną skierowaną do osób dorosłych. Centrum reprezentowali: Edyta Biarda, Hanna Mikołajczyk i Damian Janowski.

Podsumowanie kampanii "Widzę-rozmawiam-reaguję"

29.05.2018

29 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyła się konferencja podsumowująca kampanię Widzę - rozmawiam - reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież, która była realizowana w roku szkolnym 2017/2018. Celem kampanii było uświadomienie rodzicom, opiekunom,  nauczycielom, a przede wszystkim młodzieży zagrożeń, na które są narażeni młodzi ludzie oraz związana z nimi profilaktyka uzależnień. Jej organizatorami byli: Komenda Miejska Policji w Siedlcach, IPA - Region Siedlce, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach i Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

Konferencję otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach pani Małgorzta Szostek witając zebranych. Rozpoczęła się ona filmem pt. W Siedlcach widzą, rozmawiają ,reagują, na którym zaprezentowano działania dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski - honorowy patron kampanii, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie poczucia bezpieczeństwa dla mieszkańców. Pan Prezydent wręczył również nagrody uczniom biorącym udział w konkursach plastycznych związanych tematycznie z bezpieczeństwem: Życie mam jedno, Mój bezpieczny świat, Nie poddawaj się złej mocy - powiedz stop cyberprzemocy, jakie miały miejsce w ramach powyższej kampanii. 

Wyniki OWE dla Dorosłych

19.05.2018

18 maja 2018 r. ogłoszono wyniki etapu centralnego XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. Miło nam zakomunikować, że w pierwszej dziesiątce finalistów znalazła się czwórka naszych zawodników. Drużynowo siedleckie Centrum zajęło trzecie miejsce, a indywidualnie nasza najlepsza zawodniczka Joanna Przesmycka miejsce czwarte. W zawodach szczebla centralnego uczestniczyło po 5 zawodników reprezentujących swoje centra kształcenia ustawicznego. Najlepsi w kraju okazali się słuchacze z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Chorzowie. Zwycięzcom  i pozostałym uczestnikom rozgrywek finałowych serdecznie gratulujemy.

 

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych

12.05.2018

12 maja 2018 r. odbyły się zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. Nasze Centrum reprezentowało 5 słuchaczy, którzy zakwalifikowali się do tego etapu podczas zawodów szkolnych. Zawody etapu centralnego odbywały się w tym roku online. Organizatorem tegorocznej XVII edycji Olimpiady jest Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Chorzowie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które postaramy się przedstawić w Aktualnościach, a tymczasem trzymamy kciuki za uczestników i gratulujemy awansu do tego etapu.

Nad przebiegiem zawodów w naszej placówce czuwała komisja w składzie Emilia Buczkowska, Ewa Gąsowska i Stanisław Waberski. Fotorelacja - Piotr Kowalczuk.

Święto Konstytucji 3 Maja

03.05.2018

W tym roku przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powstała w trudnych dla Polaków czasach i wkrótce po jej uchwaleniu Polska straciła swoją niepodległość. A jednak przez kolejne lata Konstytucja Majowa stała się symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.
W tym dniu w całej Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W miejskich obchodach wzięła udział także reprezentacja siedleckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego.

 

Podsumowanie akcji rozliczania PIT-ów

30.04.2018

30 kwietnia 2018 r. podsumowano w naszej placówce akcję "Rozliczania PIT-ów". Słuchacze semestru IV TR rozliczali chętnym zeznania podatkowe za 2017 rok. W sumie rozliczono 43 zeznania. Akcję koordynowały panie Emilia Buczkowska i Elżbieta Cała - nauczycielki przedmiotów ekonomicznych.

Pożegnanie absolwentów

27.04.2018

Różnica między ludźmi,którzy realizaują swoje marzenia,

a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela.

Chodzi o to, że jedni całe życie czytają o dalekich lądach

i śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok  znad książki,

wstają z fotela i ruszają na spotkanie swoich marzeń.

[Wojciech Cejrowski]

 

27 kwietnia 2018 r. kolejna grupa słuchaczy opuściła mury Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach. Dyrektor placówki Edyta Biarda zwracając się do absolwentów pogratulowała im wytrwałości w dążeniu do celu, jakim jest ukończenie szkoły. Na drodze do owego sukcesu na pewno każdy musiał pokonać szereg trudności - i tutaj pani dyrektor przytoczyła słowa Miquela de Molinosa - hiszpańskiego mistyka żyjącego w XVII wieku - Z kamieni rzucanych co po drodze pod nogi, zbuduj schody,które poprowadzą cię jeszcze wyżej. W swoim Przewodniku Duchowym pisał on o tym jak przezwyciężać wszystkie życiowe przeszkody. Radził m.in.:

- Staraj się wyciszyć, kiedy wokół Ciebie i w Tobie samym jest zbyt głośno.

- Szukaj zrównoważenia, zgody i pokoju.

- Nie szukaj własnej korzyści kosztem innych ani nie staraj się osiągnąć czegoś, co ci się nie należy.

- Spróbuj stawić czoła czekającym cię zadaniom i nie kryj się przed nikim, a doświadczysz wielkiej pomocy i wsparcia.

- Zacznij podążać drogą rozpoznawania swych obaw i  lęków i stań się ich panem.

- Nie dopuść, by źródłem twojego postępowania były rozmaite pożądania.

- W obliczu udręk i pokus próbuj zahcować milczenie i spokój.

Pani dyrektor w nawiązaniu do tych słów życzyła zebranym dalszych sukcesów, w szczególności na egzaminie maturalnymi i egzaminie z kwalifikacji. Osobom wyróżniającym się w nauce i pracy społecznej na rzecz placówki wręczyła listy gratulacyjne.

Następnie absolwenci liceum ogólnokształcącego odebrali świadectwa ukończenia szkoły z rąk swoich wychowawców - Teresy Sikorskiej i Urszuli Talacha. Osoby kończące kurs kwalifikacyjny Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji odebrały stosowne zaświadczenia z rąk wicedyrektor Elżbiety Cała.

Zapraszamy do obejrzenia w galerii zdjęć z uroczystości wykonanych przez Piotra Kowalczuka.