zaloguj si   |    zarejestruj si   |    mapa strony   |
SmodCMS

NEWS

NEWS
Poka aktualnoci z roku:

Narodowe Czytanie

06.09.2019

6 września w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku przypominaliśmy sobie nowele polskich autorów. 8 nowel- „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” Henryka Rzewuskiego- czytali Polacy w wielu miejscach.
Również w naszej szkole słuchacze dołączyli do tej akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

02.09.2019

2 września 2019 r. w siedleckim CKU uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2019/2020. Dyrektor placówki Edyta Biarda powitała słuchaczy, szczególnie ciepłe słowa skierowała do słuchaczy semestrów pierwszych. Zwracając się do zgromadzonych pani dyrektor przypomniała słowa Pablo Nerudy chilijskiego poety:

Powoli umiera ten, kto nie podróżuje,

kto nie czyta,

ten kto nie słucha muzyki,

ten kto nie obserwuje ...

które cytowane były na zakończenie poprzedniego roku szkolnego. Dyrektor powiedziała, że właśnie wstępując w mury szkoły rozpoczęli oni podróż; w sercach wielu z nich na pewno pojawiły się w związku z tym być może pewne wątpliwości, obawy czy sobie poradzą. Dyrektor zachęcała do ufności, wytrwałości i współpracy z nauczycielami, które są sposobem na pokonanie owych lęków. Przedstawiając grono pedagogiczne, dyrektor stwierdziła, że nauczyciele są bardzo oddani swoim podopiecznym i chętnie służą pomocą. Pokrótce przedstawiono również zasady funkcjonowania szkoły i system nauki. Kończąc swoje wystąpienie dyrektor życzyła sukcesów w nauce i podczas egzaminów.

Po oficjalnych uroczystościach słuchacze spotkali się ze swoimi opiekunami w salach.

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

01.09.2019

1 września 2019 r. w Siedlcach, tak jak w całym kraju, odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczestniczyła w nich również delegacja CKU z panią dyrektor Edytą Biarda na czele. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można przeczytać na stronie Urzędu Miasta Siedlce.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19.06.2019

19 czerwca 2019 r. w siedleckim CKU miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor placówki Edyta Biarda przytoczyła słuchaczom słowa Pablo Nerudy chilijskiego poety, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1971 r.:

Powoli umiera ten, kto nie podróżuje,

kto nie czyta,

ten kto nie słucha muzyki,

ten kto nie obserwuje.

Powoli umiera ten, kto niszczy swą miłość własną,

ten kto znikąd nie chce przyjąć pomocy.

Powoli umiera ten, kto staje się niewolnikiem przyzwyczajenia,

ten kto odtwarza codziennie te same ścieżki,

ten kto nigdy nie zmienia punktów odniesienia,

ten kto nigdy nie zmienia koloru swojego ubioru,

ten kto nigdy nie porozmawia z nieznajomym.

Powoli umiera ten, kto unika pasji i wielu emocji, które przywracają oczom blask i serca naprawiają.

Powoli umiera ten, kto nie opuszcza swojego przylądka,

gdy jest nieszczęśliwy w miłości lub pracy,

ten kto nie podejmuje ryzyka spełnienia swoich marzeń,

ten kto chociaż raz w życiu nie odłożył na bok racjonalności.

 

Dyrektor pogratulowała zebranym sukcesu, jakim jest promocja na następny semestr, czy też ukończenie szkoły. Słuchaczom wyróżniającym się w nauce dyrektor wręczyła listy gratulacyjne oraz dyplomy za udział w konkursach wyrażając zarazem nadzieję, że czas spędzony w placówce będą mile wspominać. Były też tradyjne życzenia udanych wakacji.

Absolwenci szkoły policealnej otrzymali świadectwa z rąk swoich opiekunów: Elżbiety Cała, Emilii Buczkowskiej, Damiana Janowskiego i Stanisława Waberskiego.

 

Podsumowanie kampanii Widzę - Rozmawiam - Reaguję

11.06.2019

11 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach miała miejsce konferencja podsumowująca tegoroczną edycję kampanii Widzę - Rozmawiam - Reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież. Była ona realizowana przez Komendę Miejską Policji w Siedlach, IPA International Police Association - Region Siedlce, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach oraz Szkołę Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.  Konferencję otworzyła dyrektor szkoły podstawowej pani Małgorzata Szostek witając zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Prezydent Miasta Siedlce pan Andrzej Sitnik, pani sekretarz Dorota Dmowska-Paczuska reprezentująca Wójta Gminy Siedlce Henryka Brodowskiego, podinspektor Andrzej Dziewulski Komendant Miejski Policji w Siedlcach, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy ośrodków doskonalenia nauczycieli, dyrektorzy szkół, kuratorzy sądowi, przedstawiciele instytucji zajmujących się terapią uzależnień, nauczyciele i rodzice.

Dalszą część konferencji poprowadziła dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach pani Edyta Biarda. Dyrektor przypomniała, że to już 5 rok prowadzenia kampanii, która rozszerza się obejmując coraz większą liczbę dzieci i młodzieży. Podała przykłady tragicznych zdarzeń po zażyciu dopalaczy, podkreślając tym samym znaczenie i wagę działań profilaktycznych w tym zakresie. Przedstawiła osoby biorące udział w projekcie.

Następnie głos zabrał Prezydent Miasta Siedlce pan Andrzej Sitnik, który m.in. podkreślił znaczenie słów widzę, rozmawiam, reaguję w dzisiejszym świecie.

W kolejnym punkcie konferencji uczestnicy obejrzeli film pt. Widzę - Rozmawiam - Reaguję - z perspektywy miasta i gminy Siedlce reprezentujący dotychczasowe dokonania w ramach kampanii.

Wyniki Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych

20.05.2019

20 maja 2019 r. zostały ogłoszone wyniki eliminacji finałowych XVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. W tym roku zwycięzcami okazali się słuchacze z Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Lublinie. Nasza najlepsza słuchaczka Katarzyna Łazowska z semestru I TA zajęła 15 miejsce w kraju. Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy. Przypominamy, że organizatorem Olimpiady w tym roku szkolnym było Centrum Kształcenia Zawodowego i  Ustawicznego w Chorzowie.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych

11.05.2019

11 maja 2019 r. odbyły się zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. Nasze Centrum reprezentowało 5 słuchaczy, którzy zakwalifikowali się do tego etapu podczas zawodów szkolnych. Zawody etapu centralnego odbywały się w tym roku online. Organizatorem tegorocznej XVIII edycji Olimpiady jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które postaramy się przedstawić w Aktualnościach.

Miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2019

Z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siedlcach odbyły się dzisiaj uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Rozpoczęły sie Mszą Św. w intencji Ojczyzny, którą w katedrze siedleckiej odprawił ks. biskup Kazimierz Gurda.  Następnie przemaszerowano z udziałem Orkiestry Wojskowej w Siedlcach ulicami Kochanowskiego i Piłsudskiego na Skwer im. gen. Tadeusza Kościuszki. Tutaj uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta Andrzeja Sitnika i złożyli wieńce pod pomnikiem generała. W uroczystościach wzięła udział także delegacja CKU w składzie Edyta Biarda, Elżbieta Cała, Piotr Kowalczuk, Damian Janowski oraz poczet sztandarowy szkoły.

Więcej informacji o obchodach można znaleźć na portalu podlasie24

Pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego

26.04.2019

Każdy z nas idąc przez życie musi patrzeć w czterech kierunkach...

Przed siebie - aby widzieć dokąd idzie...

Za siebie - aby wiedzieć skąd pochodzi...

Pod nogi - aby nikogo nie podeptać...

Wokół siebie - aby zobaczyć kto idzie obok nas

w trudnych chwilach naszego życia...

 

26 kwietnia 2019 r. w siedleckim CKU odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów liceum ogólnokształcącego. Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani Iga Borkowska, która w imieniu koleżanek i kolegów kończących szkołę podziękowała Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za włożony trud wychowania i przekazaną wiedzę. Pani Wioleta Gryczka zaś wystąpiła z koncertem muzycznym dedykowanym nauczycielom. Dyrektor placówki pani Edyta Biarda zwracając się do absolwentów pogratulowała im sukcesu, jakim jest ukończenie kolejnego etapu nauki; mówiła też o tym jak ważne jest umiejętne wyznaczanie sobie celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji. Przytaczając słowa umieszczone w powyższym mottcie dyrektor odniosła się m.in. do znaczenia obecności drugiego człowieka w życiu każdego z nas - tego będącego obok, który w chwilach trudności, zwątpienia potrafi dodać otuchy i wesprzeć. Właśnie szkoła jest takim miejscem, gdzie oprócz zdobywania nowej wiedzy i umiejętności poznaje się nowych ludzi, zawiera przyjaźnie i lepiej poznaje siebie.

Absolwentom wyróżniającym się w pracy na rzecz placówki oraz w nauce dyrektor wręczyła nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne. Natomiast świadectwa ukończenia liceum słuchacze odebrali z rąk swoich opiekunów - pani Marii Lech i pana Grzegorza Płotczyka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości, które wykonał pan Piotr Kowalczuk.

 

Spotkanie wielkanocne

16.04.2019

Kto przetrwa wszystkie upokorzenia, aż do najwyższego,

ten może się dźwignąć z grobu

[Edward Stachura]

 

16 kwietnia 2019 r. w naszej placówce zorganizowano spotkanie wielkanocne. Dyrektor Centrum Edyta Biarda powitała przybyłych gości oraz pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitnik, pani  Ewelina Raczyńska - naczelnik gabinetu Prezydenta, pan  Maciej Nowak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce, dr Henryk Brodowski - Wójt Gminy Siedlce, kom. Agnieszka Świerczewska i  asp. szt. Janusz Cabaj reprezentujący Komendę Miejską Policji w Siedlcach, dr Urszula Wyrzykowska-Dudek - dyrektor Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, dr Marzena Kowalczuk - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, a także emerytowani pracownicy szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania pieśni wielkopostnych w wykonaniu słuchaczki Wioletty Gryczki. Następnie dyrektor Centrum złożyła gościom i pracownikom życzenia świąteczne. W imieniu władz Miasta Siedlce życzenia zebranym złożył Prezydent Andrzej Sitnik oraz pan Maciej Nowak. W imieniu władz Gminy Siedlce życzenia przekazał Wójt Henryk Brodowski, zaś w imieniu Komendy Miejskiej Policji kom. Agnieszka Świerczewska.

Po złożeniu życzeń kontynuowano spotkanie przy wielkanocnych potrawach.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: Edyta Biarda, Maria Lech, Hanna Mikołajczyk, Urszula Talacha, Elżbieta Cała i Piotr Kowalczuk.