zaloguj si   |    zarejestruj si   |    mapa strony   |
SmodCMS

NEWS

NEWS
Poka aktualnoci z roku:

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01.03.2019

1 marca 2019 roku zorganizowano w Siedlcach miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W  Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona msza św. w intencji poległych w walce o niepodległą Polskę. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na Cmentarzu Wojennym, gdzie odśpiewany został hymn państwowy, zebrani wysłuchali wystąpienia prezydenta Miasta Siedlce pana Andrzeja Sitnika, odbył się Apel Poległych oraz złożono wieńce i wiązanki kwiatów, a także zapalono znicze. W uroczystościach nasze Centrum reprezentowali pani dyrektor Edyta Biarda oraz pan Stanisław Waberski.

Seminarium poświęcone Gustawowi Herlingowi Grudzińskiemu

20.02.2019

Trzeba uważnie przechodzić przez życie,

bijąc się codziennie o zachowanie swojej linii.

Nie ma końca tej walki.

Gustaw Herling Grudziński

 

20 lutego 2019 r.  siedleckie Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach zorganizowało seminarium poświęcone patronowi 2019 roku - Gustawowi Herlingowi Grudzińskiemu. Jego tematem przewodnim były słowa pisarza zamieszczone w powyższym mottcie.  Życe i twórczość Gustawa Herlinga Grudzińskiego  przedstawili słuchacze liceum ogólnokształcącego występując z następującymi referatami:

- W życiu ludzkim jest parę podstawowych i ważnych przekonań, których człowiek powinien się trzymać ... Spojrzenie na biografię Gustawa Herlinga Grudzińskiego w 100 rocznicę urodzin (Wioletta Gryczka i Ewelina Romańczuk semestr  VI LO).

- O samotnych i osamotnionych bohaterach Gustawa Herlinga Grudzińskiego (Bożena Hołubiec semestr VI LO).

- Rzeczywistość łagrowa w dwóch perspektywach. Prawda historyczna a zapiski w Innym świecie Gustawa Herlinga Grudzińskiego (Grzegorz Gmitrzak semestr VI LO).

Gośćmi seminarium byli: pani Małgorzata Połeć doradca SCDiDN w Siedlcach, uczniowie klasy I ZSP nr 2 w Siedlcach oraz słuchacze Centrum.

Spotkanie zorganizowali nauczyciele CKU (Edyta Biarda, Elżbieta Cała, Piotr Kowalczuk, Maria Lech, Hanna Mikołajczyk, Urszula Talacha).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, które wykonał Piotr Kowalczuk.

 

Pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego

04.01.2019

Klucz do osobistej motywacji można zawrzeć

w czterech słowach: ciekawość, pewność siebie,

odwaga, zdecydowanie

(Walt Disney)

4 stycznia 2019 roku w siedleckim CKU miała miejsce uroczystość pożegnania absolwentów liceum ogólnokształcącego. Dyrektor placówki pani Edyta Biarda zwracając się do nich przytoczyła słowa Walta  Disneya cytowane powyżej. Mówiąc o motywacji dyrektor stwierdziła, że motywacja jest potrzebna, by każdego dnia wstać, skupić się na swoich obowiązkach i celach, choć czasem wydaje się, że podejmowane działania są bezowocne. Dyrektor mówiła także o roli wiary we własne siły w docieraniu do celu i spełnianiu marzeń. Odnosząc się do pojawiających się czasem porażek stwierdziła, że nie ponoszą ich tylko ci, którzy nic nie robią, a niestety zbyt często strach przed porażką powstrzymuje nas od działania. Pani dyrektor przytoczyła tutaj słowa Martina Seligmana że Życie zadaje te same niepowodzenia optymistom i pesymistom, ale to optymista przetrwa je lepiej.

Osobom wyróżniającym się w nauce i w pracy społecznej na rzecz szkoły pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe i listy gratulacyjne, wszystkim zaś pogratulowała sukcesu, jakim jest ukończenie liceum i przkazała życzenia dalszych sukcesów w życiu.

Absolwenci z rąk opiekuna pani Hanny Mikołajczyk odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

W imieniu kończących szkołę słowa podziękowania dla grona nauczycielskiego przekazały panie Maria Soszyńska i Anna Trojanowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości autorstwa pana Piotra Kowalczuka