zaloguj si   |    zarejestruj si   |    mapa strony   |
SmodCMS

NEWS

NEWS
Poka aktualnoci z roku:

Miejskie obchody Święta Niepodległości

11.11.2019

Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze...
… niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym
.

[Józef Piłsudski]

11 listopada 2019 r.  przypadła 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
Miejskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny, a potem przeniosły się na Plac Wolności. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele siedleckiego CKU- nauczyciele oraz słuchacze.

Fotorelację z nich można obejrzeć na stronie Życia Siedleckiego; informację  podała też TV Wschód.

Spotkanie z polską pieśnią patriotyczną

08.11.2019

8 listopada w siedleckim CKU odbyła się kolejna odsłona spotkania z polską pieśnią patriotyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dyrektor placówki Edyta Biarda witając zaproszonych gości i grono pedagogiczne przedstawiła również historię i cel tych spotkań, które stały się już tradycją  Centrum.  Tegorocznemu spotkaniu  przyświecało hasło - słowa Jana Pawła II Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje. Część pierwszą - muzyczną - poprowadziły słuchaczki i absolwentki placówki: Adrianna Łopacińska, Wioleta Gryczka i Ewelina Romaniuk. Zebrani śpiewali piosenki patriotyczne z różnych okresów - od "Mazurka Dąbrowskiego", przez "Pierwszą Brygadę" i "Piechotę" po "Biały krzyż" i utwór "Niepodległa, niepokorna". W uroczystościach udział wzięli emerytowani nauczyciele oraz Andrzej Sitnik - Prezydent Miasta Siedlce, Dorota Dmowska Paczuska - sekretarz Gminy Siedlce reprezentująca Wójta Gminy Siedlce, Mariusz Bułas- starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, kom. Agnieszka Świerczewska - Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Marzena Kowalczuk - dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, Monika Mikołajczyk - Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. W swoim wystąpieniu Prezydent Miasta Andrzej Sitnik pogratulował organizatorom tak pięknego przedsięwzięcia i zachęcił do promowania tego typu uroczystości. W imieniu emerytowanych nauczycieli głos zabrał pan Stanisław Dolińki dziękując za zaproszenie, podkreślił też znaczenie kształtowania patriotycznych postaw wśród młodzieży i osób dorosłych. Pani Dorota Dmowska-Paczuska w swoim wystąpieniu zaprosiła do uczestnictwa w środowiskowych obchodach Święta Niepodległości. Na zakończenie pierwszej części uroczystości dyrektor Centrum Edyta Biarda przedstawiła symbolikę wystroju sali, w której odbyło się spotkanie: klatki, cierni, róży, bieli i czerwieniu oraz hasła przewodniego.
Druga część spotkania Herbatka w Niepodległej - była okazją m.in. do rozmów na temat współcześnie rozumianego patriotyzmu, wymiany uwag. Uczestnicy mogli także obejrzeć okolicznościowe wystawy w salach oraz na korytarzu placówki.

Więcej informacji na temat tej uroczystości można przeczytać na stronie www Miasta Siedlce.
Spotkanie przygotowali: Elżbieta Cała, Hanna Mikołajczyk, Maria Lech, Piotr Kowalczuk.

Uroczystość wręczenia medali i odznaczeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej

24.10.2019

24 października 2019 r.  Warszawie miała miejsce uroczystość  wręczenia nagród, medali i odznaczeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych naleźli się pracownicy siedleckiego CKU. Złotymi medalami za długoletnią służbę zostali odznaczeni: Teresa Sikorska, Elżbieta Cała i Jerzy Oskroba; srebrnymi medalami za długoletnią służbę- Agata Kurowska i Danuta Pieńkowska, zaś Medalem Komisji Edukacji Narodowe j- Hanna Mikołajczyk.
Wszystkim gratulujemy!

Uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Siedlce z okazji Dnia Edukacji Narodowej

17.10.2019

16 października 2019 r. w sali CKiS w Siedlcach odbyło się wręczenie nagród Prezydenta Miasta Siedlce z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród nagrodzonych nauczycieli- Pani Maria Lech, nauczyciel CKU. Gratulujemy

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty, szczególnie z siedleckiego CKU, życzymy sukcesów dających satysfakcję i radość.
Prof. J. Radziewicz mówił: "Moim zdaniem są dwa elementy, które decydują o efektywności pracy nauczyciela (…). To rozum i serce we właściwych proporcjach. Jeśli uda się zachować proporcje między tym, co nauczyciel może przekazać dziecku jako człowiek mądry,a co jako człowiek dobry, to wtedy jest to NAUCZYCIEL przez duże N."
Sądzimy, że rozum i serce we właściwych proporcjach przydają się każdemu, niezależnie od stanowiska. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy odnaleźli te idealne i stosują je każdego dnia w swojej pracy.

Podczas spotkania przy ciastku i kawie wyróżniający się pracownicy otrzymali z rąk pani dyrektor Edyty Biarda Nagrody Dyrektora. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

Wyjście na wystawę edukacyjną

11.10.2019

11 października 2019 r. zorganizowano dla słuchaczy semestrów II LO i III LOa wyjście na wystawę edukacyjną Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia przygotowaną przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Siedlcach i  Nadleśnictwo Siedlce. Uczestników z gatunkami jadalnymi i trującymi grzybów zapoznawała pracownica PSSE. Słuchacze byli pod wrażeniem ilości zaprezentowanych gatunków, szczególnie zainteresowały ich te mniej znane. Poznali wiele ciekawostek na temat grzybów, środowisk ich występowania, współzależności od gatunków drzew pod którymi rosną. Zaskoczeniem dla niektórych był np.  fakt, że spożywana w niektórych regionach olszówka jest szkodliwa dla organizmu człowieka.

Opiekę nad słuchaczami sprawowały panie Katarzyna Dolińska-Jóźwiak i Teresa Sikorska

Wybory Rady Słuchaczy

28.09.2019

W dniu 28 września 2019 r. odbyło się zebranie mające na celu wybór Rady Słuchaczy. Podczas spotkania zapoznano nowych słuchaczy z regulaminem Rady i Regulaminem Wyborów, następnie przeprowadzono wybory Rady. Na przewodniczącego wybrano Łukasza Sęktasa z semestru III TW, na zastępcę Natalię Łukasik z semestru I LO i na sekretarza Rady Sylwię Trocewicz z semestru II TA.

Wybranym osobom serdecznie gratulujemy. Opiekunami Rady Słuchaczy w bieżącym roku szkolnym są p. Ewa Gąsowska i p. Damian Janowski.

Wyjście do ZUS

26.09.2019

26 września 2019 roku semestr lll technik rachunkowości  wziął udział w seminarium w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy organizowanym przez ZUS Oddział w Siedlcach. Temat seminarium: Zatrudniam legalnie - współpraca z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych. W trakcie zajęć słuchacze mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. o zasadach ustalania świadczeń w razie choroby i macierzyństwa, uprawnieniach ZUS i pracodawców dotyczących kontroli zwolnień lekarskich. Wyjście zorganizowała pani Emilia Buczkowska pełniąc zarazem funkcję opiekuna grupy wraz z nauczycielami Dorotą Sitarz i Stanisławem Waberskim.

Narodowe Czytanie

06.09.2019

6 września w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku przypominaliśmy sobie nowele polskich autorów. 8 nowel- „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” Henryka Rzewuskiego- czytali Polacy w wielu miejscach.
Również w naszej szkole słuchacze dołączyli do tej akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

02.09.2019

2 września 2019 r. w siedleckim CKU uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2019/2020. Dyrektor placówki Edyta Biarda powitała słuchaczy, szczególnie ciepłe słowa skierowała do słuchaczy semestrów pierwszych. Zwracając się do zgromadzonych pani dyrektor przypomniała słowa Pablo Nerudy chilijskiego poety:

Powoli umiera ten, kto nie podróżuje,

kto nie czyta,

ten kto nie słucha muzyki,

ten kto nie obserwuje ...

które cytowane były na zakończenie poprzedniego roku szkolnego. Dyrektor powiedziała, że właśnie wstępując w mury szkoły rozpoczęli oni podróż; w sercach wielu z nich na pewno pojawiły się w związku z tym być może pewne wątpliwości, obawy czy sobie poradzą. Dyrektor zachęcała do ufności, wytrwałości i współpracy z nauczycielami, które są sposobem na pokonanie owych lęków. Przedstawiając grono pedagogiczne, dyrektor stwierdziła, że nauczyciele są bardzo oddani swoim podopiecznym i chętnie służą pomocą. Pokrótce przedstawiono również zasady funkcjonowania szkoły i system nauki. Kończąc swoje wystąpienie dyrektor życzyła sukcesów w nauce i podczas egzaminów.

Po oficjalnych uroczystościach słuchacze spotkali się ze swoimi opiekunami w salach.