zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

NEWS

NEWS
Pokaż aktualności z roku:

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2017

13 października 2017 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w siedleckim Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyło się spotkanie pracowników placówki. Dyrektor Centrum Edyta Biarda złożyła wszystkim życzenia, podziękowała za dotychczasową pracę i tworzenie zespołu ludzi, dla których praca ze słuchaczami jest życiową pasją. Szczególnie zasłużeni pedagodzy oraz pracownicy obsługi odebrali z jej rąk Nagrody Dyrektora.
Wszystkim pracownikom Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach składamy najlepsze życzenia - wytrwałości, cierpliwości i wyrozumiałości, pogody ducha i optymizmu. Dziękujemy za wszystko, co dotychczas dla nas zrobiliście.

Wędrówki wzdłuż Bugu

01.10.2017

30 września 2017 r. słuchacze i nauczyciele siedleckiego CKU uczestniczyli w wycieczce obejmującej ciekawe miejscowości położone nad Bugiem. Pierwszym jej punktem był Kodeń, gdzie zwiedzano Sanktuarium Najświętszej Marii Panny. Duże wrażenie na uczestnikach wywarła świątynia, jak też piękne i zadbane jej otoczenie. Kolejną miejscowością na trasie wycieczki były Kostomłoty, gdzie znajduje się jedyna na świecie katolicka parafia neounicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego pw. św. Nikity . O historii unitów w Polsce ciekawie opowiadał jej proboszcz ks. Zbigniew Nikoniuk. Następnie w Terespolu zwiedzano prochownię, która była częścią twierdzy brzeskiej. Obecnie znajduje się w niej wiele eksponatów militarnych i etnograficznych. W Janowie Podlaskim zwiedzano stadninę koni. W parku znajdują się tutaj zabytkowe zespoły stajni - najstarsze z nich: Zegarowa z 1848 r. oraz Czołowa z 1841 r. zaprojektowane zostały przez słynnego architekta Henryka Marconiego (tego samego, który projektował budynek siedleckiego więzienia).W miejscowości Gnojno uczestnicy wycieczki podziwiali przepiękny podlaski przełom Bugu. W Serpelicach podziwiano m.in. Kalwarię Podlaską będącą odwzorowaniem Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. Tutaj też zatrzymano się na posiłek, jakim były kiełbaski pieczone na ognisku. Po wyjeździe z Serpelic w miejscowości Trojan miało miejsce ostatnie w tym dniu spotkanie z rzeką Bug - można ją było podziwiać z wysokiego  brzegu. Uczestnicy wycieczki byli zachwyceni pięknem nadburzańskich krajobrazów, samej rzeki Bug, poznali bliżej zabytki Podlasia, ich architekturę, a także historię tego regionu. W rolę przewodników wcielili się Natalia Boruc oraz Leszek Myśliński - słuchacze kierunku technik turystyki wiejskiej i wywiązali się z  niej znakomicie. 

Wycieczkę zorganizowali Maria Lech i Krzysztof Troć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii wykonanych przez Piotra Kowalczuka.

78 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

18.09.2017

17 września 2017 r. w Siedlcach miały miejsce uroczystości upamiętniajace 78 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Rozpoczęły się one mszą św. odprawioną w Kościele Garnizonowym przez kapelana Wojska Polskiego  ks. płk. Andrzeja Dziewulskiego. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli na Skwer Wileński, aby je kontynuować. W swoim wystąpieniu Prezydent Miasta Wojciech Kudelski powiedział m.in. że przez wiele lat prawdziwe fakty o tej agresji, która zapoczątkowała ogrom prześladowań polskiej ludności, były skrzętnie ukrywane przez władze Polski Ludowej.

W obchodach wzięli udział również przedstawiciele naszego Centrum na czele z panią Dyrektor Edytą Biarda i panem wicedyrektorem Piotrem Kowalczukiem.

Więcej informacji można przeczytać na stronie Miasta Siedlce  w artykule Przebaczyć, ale nie zapomnieć.

 

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

04.09.2017

Jasne okno dnia, znów otwiera się,

Życie toczy się, skrzypi ziemska oś.

Jeszcze jeden dzień darowano nam!

Żyję, żeby żyć, (...)

żeby poznać smak szczęścia, łez i klęsk

i nie pytać wciąż jaki to ma sens.

Magda Czaplińska "Nasz codzienny psalm"

 

4 września 2017 r. w siedleckim CKU z udziałem pocztu sztandarowego placówki i odśpiewaniem hymnu państwowego uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2017/2018. Przybyłe grono pedagogiczne oraz słuchaczy przywitał programem słowno-muzycznym duet reprezentujący liceum ogólnokształcące - Maria Soszyńska i Kamil Rępiński.

Dyrektor placówki Edyta Biarda zwracając się do słuchaczy powiedziała, że szkoła stwarza im bardzo dobre warunki do wszechstronnego rozwoju, a grono pedagogiczne służy w tym zakresie wsparciem i pomocą. Dyrektor podkreśliła, że Centrum jest wzorowo wyposażone i cały czas dba się o jak najlepsze warunki do nauki (przykładem jest ostatnio ukończona modernizacja biblioteki szkolnej). Dyrektor mówiła o czekającej słuchaczy nauce, podkreślając aby nie obawiali się nowych wyzwań, zwłaszcza mając do dyspozycji wspaniałą, życzliwą i oddaną swojej pracy kadrę pedagogiczną. Pani dyrektor przypomniała też sukcesy byłych i obecnych słuchaczy Centrum w konkursach i olimpiadach,  zachęcając "pierwszaków" do włączania się w życie placówki, uczestnictwa w uroczystościach szkolnych oraz organizowanych przedsięwzięciach. Nawiązując do słów jednego z wierszy Magdy Czaplińskiej "Ale jestem" zaprezentowanego w programie artystycznym: Trzeba żyć najpiękniej; trzeba żyć naprawdę; żyje się tylko raz. Trzeba żyć w zachwycie, marzyć, kochać i śnić. Życie zdarza się raz...  dyrektor przekazała słuchaczom życzenia  sukcesów w nauce oraz jak najlepszych chwil spędzonych w szkole.

Następnie w salach lekcyjnych słuchacze semestrów pierwszych spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Program słowno-muzyczny w wykonaniu wspomnianego duetu przygotowała pani Hanna Mikołajczyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii wykonanych przez pana Piotra Kowalczuka

 

Trwa rekrutacja na nowy rok szkolny 2017/2018!

19.07.2017

Trwa rekrutacja na nowy rok szkolny 2017/2018!

Zapraszamy do obejrzenia filmu i skorzystania z naszej oferty edukacyjnej. Na wszystkie pytania chętnie odpowiemy w sekretariacie placówki- czynnym w czasie wakacji od poniedziałku do piątku w godz. 8,00- 16,00.

Zapraszamy!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23.06.2017

Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają,

ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą

 

Harv Eker (kanadyjski biznesmen, mówca motywacyjny)

 

23 czerwca 2017 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznegow Siedlcach miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor placówki Edyta Biarda- zwracając się do słuchaczy- krótko podsumowała mijający rok szkolny. Mówiła o codziennej pracy słuchaczy podczas zajęć; przypomniała organizowane konkursy i olimpiady oraz sukcesy w nich odnoszone, a także egzaminy maturalne i zawodowe będące zwieńczeniem podejmowanego przez uczących się trudu. Pani dyrektor przytoczyła m.in. słowa Harva Ekera: Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, czego chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą. W ich kontekście dyrektor podkreśliła, że w życiu człowieka bardzo ważna jest umiejętność wyznaczania sobie celów oraz  konsekwentnej ich realizacji. Inna sentencja wspomnianego kanadyjskiego biznesmena brzmi: Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach. Większość słuchaczy osiągnęła sukces, otrzymując promocję na kolejny semestr lub kończąc szkołę. Dyrektor życzyła również wszystkim udanego wypoczynku podczas wakacji.  Słuchacze wyróżniający się w nauce otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody ksiązkowe i listy gratulacyjne; laureaci oraz uczestnicy  konkursów i olimpiad otrzymali dyplomy i podziękowania z rąk nauczycieli będących ich organizatorami.

Opiekunowie najwyższych programowo semestrów szkoły policealnej wręczyli absowentom świadectwa ukończenia szkoły.
W placówce edukację zakończyli słuchacze uczący się w zawodach technik rachunkowości (opiekun- Elzbieta Cała), technik administracji (opiekun Ewa Gąsowska), technik informatyk (opiekun- Grzegorz Płotczyk), technik turystyki wiejskiej (opiekun Stanisław Waberski), technik eksploatacji portów i terminali (opiekun Aneta Strupiechowska). W roku szkolnym 2016/2017 szkołę policealną ukonczyło 80 absolwentów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości  wykonanych przez  pana Piotra Kowalczuka.

CKU organizatorem konferencji o bezpieczeństwie

06.06.2017

6 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce miała miejsce konferencja "Widzę- rozmawiam- reaguję, czyli niezbędnik rodzica i wychowawcy. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież", nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Siedlce. Organizatorami konferencji byli: Komenda Miejska Policji w Siedlcach, IPA- Region Siedlce, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach oraz Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

Adresatami konferencji byli przedstawiciele służb mundurowych, sądów, prokuratury, kuratorzy, środowisko oświatowe, pomocy społecznej.

W imieniu organizatorów konferencję otworzyła pani Małgorzata Szostek - dyrektor Szkoły Podstawowej  Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach. Pani Edyta Biarda - dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach przypomniała zebranym dwie poprzednie kampanie "Cyberprzemoc - nie jesteś sam oraz "Dopalacze - nie bądź celem!"
Następnie prelegenci mówili o współczesnych zagrożeniach czyhających na młodzież. Pani Agnieszka Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej w swoim wystąpieniu przedstawiła cyberzagrożenia, w tym m.in. płynące z gier internetowych.

Prof. Mariusz Jędrzejko pokazywał  zachowania ryzykowne nastolatków, zwrócił uwagę również na rolę dorosłych w profilaktyce tych zachowań. Poruszył także problem dopalaczy.

Pan Jacek Wrona przybliżył zebranym historię i przyczyny zjawiska, jakim jest zażywanie narkotyków w Polsce, a także przytoczył kilka zwrotów z tzw. slangu narkotykowego.

Nadkomisarz Katarzyna Kucharska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Radomiu przedstawiła prawne aspekty przestępczości w cyberprzestrzeni oraz przestępczości narkotykowej.

Koordynatorkami zarówno poprzednich kampanii społecznych jak i powyższej konferencji były panie Małgorzata Mazurek i Monika Mikołajczyk.Opracowały m.in. broszurę, która zawiera wiedzę w pigułce dotyczącą prezentowanej w czasie konferencji tematyki.

W przygotowanie konferencji bardzo aktwynie włączyli się dyrekcja i nauczyciele naszego Centrum: Edyta Biarda, Elżbieta Cała, Hanna Mikołajczyk, Maria Lech i Piotr Kowalczuk.

Więcej informacji można przeczytać na stronach Miasta Siedlce oraz  Życia Siedleckiego.

O konferencji także na stronach INFO SIEDLCE oraz relację zamieściła TV Wschód i "Tygodnik Siedlecki".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii autorstwa Piotra Kowalczuka.

Dostępne jest także fotograficzna relacja z wydarzenia: foto1 oraz foto 2.

 


 

Siedleckie CKU trzecie w kraju!

27.05.2017

27 maja 2017 w CKU Nr 1 w Lublinie odbyła się XVI Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych   Naszą placówkę reprezentowały trzy słuchaczki: Magdalena Gałecka (IV TR), Renata Oleszczuk i Katarzyna Wróbel (III TA).

Temat główny Olimpiady brzmiał: Drogi ekonomii alternatywnej. Najpierw miała miejsce część pisemna na temat:: Przedstaw przesłanki powstania współczesnych nurtów ekonomii alternatywnej, prognozę ich rozwoju oraz możliwości wykorzystania dla budowy dobrobytu społeczeństwa i rozwoju gospodarek krajowych. Po części pisemnej do finału Olimpiady zakwalifikowały się dwie nasze słuchaczki: Magdalena Gałecka i Renata Oleszczuk. W finale zadaniem zawodników była obrona swojej pracy oraz udzielanie odpowiedzi na dodatkowe pytania komisji.
Etap ustny miał na celu ustalenie  klasyfikacji indywidualnej - dziewiąte miejsce zajęła Magdalena Gałecka, zaś Renata Oleszczuk – miejsce dziesiąte. 

W klasyfikacji zespołowej nasze Centrum zdobyło trzecie miejsce (tuż za CKUE Chorzów i CKU Lublin).

Serdecznie gratulujemy naszym wytrwałym i godnie reprezentującym szkołę olimpijkom a także pani Elżbiecie Cała, która przygotowywała je do Olimpiady.

Gratulujemy również zwycięzcom!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Piknik rodzinny w Żelkowie

21.05.2017

21 maja 2017 r. na terenie Zespołu Oświatowego w Żelkowie zorganizowany został piknik rodzinny pod hasłem Zabawa i zdrowie - piknik w Żelkowie. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach wsparło tą inicjatywę promującą uczestnictwo we wspólnych rozgrywkach i zabawach dorosłych i dzieci, aktywne spędzanie wolnego czasu, a także sport i kulturę.

Podczas pikniku nasze Centrum prezentowało również swoją ofertę edukacyjną - zainteresowne osoby  miały okazję porozmawiać z nauczycielami na temat warunków nauki oraz podnoszenia i zdobywania nowych kwalifikacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa pani Marii Lech.

Wycieczka w ramach obchodów Roku Wisły

13.05.2017

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach włączyło się w jego obchody. W ramach powyższego projektu 13 maja 2017 roku zorganizowano wycieczkę do miejscowości położonych wzdłuż Wisły. Na jej trasie znalazły się: Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Magnuszew, Studzianki Pancerne, Elektrownia Kozienice w Świerżach Górnych, Park Czartoryskich w Puławach oraz Kazimierz Dolny.

Organizatorami oraz opiekunami wycieczki byli Maria Lech i Krzysztof Troć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w galerii.