zaloguj si   |    zarejestruj si   |    mapa strony   |
SmodCMS

Aktualności

Aktualności serwisu SmodCMS. W menu rozwijanym (jeśli jest) znajdziesz lata, z których publikujemy zarchiwizowane wiadomości..

Wersja do druku
Poka aktualnoci z roku:

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych

11.05.2019

11 maja 2019 r. odbyły się zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. Nasze Centrum reprezentowało 5 słuchaczy, którzy zakwalifikowali się do tego etapu podczas zawodów szkolnych. Zawody etapu centralnego odbywały się w tym roku online. Organizatorem tegorocznej XVIII edycji Olimpiady jest Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Chorzowie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które postaramy się przedstawić w Aktualnościach.

Miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2019

Z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siedlcach odbyły się dzisiaj uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Rozpoczęły sie Mszą Św. w intencji Ojczyzny, którą w katedrze siedleckiej odprawił ks. biskup Kazimierz Gurda.  Następnie przemaszerowano z udziałem Orkiestry Wojskowej w Siedlcach ulicami Kochanowskiego i Piłsudskiego na Skwer im. gen. Tadeusza Kościuszki. Tutaj uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta Andrzeja Sitnika i złożyli wieńce pod pomnikiem generała. W uroczystościach wzięła udział także delegacja CKU w składzie Edyta Biarda, Elżbieta Cała, Piotr Kowalczuk, Damian Janowski oraz poczet sztandarowy szkoły.

Więcej informacji o obchodach można znaleźć na portalu podlasie24

Pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego

26.04.2019

Każdy z nas idąc przez życie musi patrzeć w czterech kierunkach...

Przed siebie - aby widzieć dokąd idzie...

Za siebie - aby wiedzieć skąd pochodzi...

Pod nogi - aby nikogo nie podeptać...

Wokół siebie - aby zobaczyć kto idzie obok nas

w trudnych chwilach naszego życia...

 

26 kwietnia 2019 r. w siedleckim CKU odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów liceum ogólnokształcącego. Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani Iga Borkowska, która w imieniu koleżanek i kolegów kończących szkołę podziękowała Dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za włożony trud wychowania i przekazaną wiedzę. Pani Wioleta Gryczka zaś wystąpiła z koncertem muzycznym dedykowanym nauczycielom. Dyrektor placówki pani Edyta Biarda zwracając się do absolwentów pogratulowała im sukcesu, jakim jest ukończenie kolejnego etapu nauki; mówiła też o tym jak ważne jest umiejętne wyznaczanie sobie celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji. Przytaczając słowa umieszczone w powyższym mottcie dyrektor odniosła się m.in. do znaczenia obecności drugiego człowieka w życiu każdego z nas - tego będącego obok, który w chwilach trudności, zwątpienia potrafi dodać otuchy i wesprzeć. Właśnie szkoła jest takim miejscem, gdzie oprócz zdobywania nowej wiedzy i umiejętności poznaje się nowych ludzi, zawiera przyjaźnie i lepiej poznaje siebie.

Absolwentom wyróżniającym się w pracy na rzecz placówki oraz w nauce dyrektor wręczyła nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne. Natomiast świadectwa ukończenia liceum słuchacze odebrali z rąk swoich opiekunów - pani Marii Lech i pana Grzegorza Płotczyka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości, które wykonał pan Piotr Kowalczuk.

 

Spotkanie wielkanocne

16.04.2019

Kto przetrwa wszystkie upokorzenia, aż do najwyższego,

ten może się dźwignąć z grobu

[Edward Stachura]

 

16 kwietnia 2019 r. w naszej placówce zorganizowano spotkanie wielkanocne. Dyrektor Centrum Edyta Biarda powitała przybyłych gości oraz pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitnik, pani  Ewelina Raczyńska - naczelnik gabinetu Prezydenta, pan  Maciej Nowak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce, dr Henryk Brodowski - Wójt Gminy Siedlce, kom. Agnieszka Świerczewska i  asp. szt. Janusz Cabaj reprezentujący Komendę Miejską Policji w Siedlcach, dr Urszula Wyrzykowska-Dudek - dyrektor Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, dr Marzena Kowalczuk - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, a także emerytowani pracownicy szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania pieśni wielkopostnych w wykonaniu słuchaczki Wioletty Gryczki. Następnie dyrektor Centrum złożyła gościom i pracownikom życzenia świąteczne. W imieniu władz Miasta Siedlce życzenia zebranym złożył Prezydent Andrzej Sitnik oraz pan Maciej Nowak. W imieniu władz Gminy Siedlce życzenia przekazał Wójt Henryk Brodowski, zaś w imieniu Komendy Miejskiej Policji kom. Agnieszka Świerczewska.

Po złożeniu życzeń kontynuowano spotkanie przy wielkanocnych potrawach.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: Edyta Biarda, Maria Lech, Hanna Mikołajczyk, Urszula Talacha, Elżbieta Cała i Piotr Kowalczuk.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych

13.04.2019

13 kwietnia 2019 r. słuchacze centrów kształcenia ustawicznego w całej Polsce przystąpili do eliminacji szkolnych w ramach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. Jest to już XVIII jej edycja. W tym roku szkolnym przebiega ona pod hasłem 15 lat Polski w Uniii Europejskiej - bilans korzyści i zagrożeń. Również w naszym Centrum słuchacze szkoły policealnej przystąpili do zawodów. Mieli oni za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru. Najlepsi z nich 11 maja br. będą uczestniczyć w zawodach szczebla centralnego. Organizatorem tegorocznej edycji jest Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów w Chorzowie. W naszej placówce zawody koordynuje pani Elżbieta Cała.

Dbamy o bezpieczeństwo

31.03.2019

30 marca 2019 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego miało miejsce spotkanie na temat Jak zadbać o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni? Zajęcia prowadziła pani Monika Mikołajczyk - koordynatorka wielu kampanii społecznych m.in. Widzę-rozmawiam-reaguję. O zagrożeniach czyhających na współcesną młodzież, Cyberprzemoc - nie jesteś sam!, Dopalacze - nie bądź celem!. Słuchacze naszej placówki mieli okazję poznać współczesne  zagrożenia związane z rozwojem usług sieciowych. Dowiedzieli się m.in. co to jest stalking, phishing, grooming, jakie są najczęściej spotykane metody działania przestępców wykorzystujących cyberprzestrzeń jako obszar swojego działania. Otrzymali również informacje, jak się przed nimi chronić. Była również mowa o tym jak w sposób odpowiedzialny korzystać z mediów społecznościowych, jakimi wiadomościami i zdjęciami się dzielić, a jakie zachować tylko dla siebie. Prowadząca zwróciła również uwagę na język, który używamy w internecie.

Spotkanie zorganizowali Grzegorz Płotczyk i Stanisław Waberski.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01.03.2019

1 marca 2019 roku zorganizowano w Siedlcach miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W  Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona msza św. w intencji poległych w walce o niepodległą Polskę. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na Cmentarzu Wojennym, gdzie odśpiewany został hymn państwowy, zebrani wysłuchali wystąpienia prezydenta Miasta Siedlce pana Andrzeja Sitnika, odbył się Apel Poległych oraz złożono wieńce i wiązanki kwiatów, a także zapalono znicze. W uroczystościach nasze Centrum reprezentowali pani dyrektor Edyta Biarda oraz pan Stanisław Waberski.

Seminarium poświęcone Gustawowi Herlingowi Grudzińskiemu

20.02.2019

Trzeba uważnie przechodzić przez życie,

bijąc się codziennie o zachowanie swojej linii.

Nie ma końca tej walki.

Gustaw Herling Grudziński

 

20 lutego 2019 r.  siedleckie Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach zorganizowało seminarium poświęcone patronowi 2019 roku - Gustawowi Herlingowi Grudzińskiemu. Jego tematem przewodnim były słowa pisarza zamieszczone w powyższym mottcie.  Życe i twórczość Gustawa Herlinga Grudzińskiego  przedstawili słuchacze liceum ogólnokształcącego występując z następującymi referatami:

- W życiu ludzkim jest parę podstawowych i ważnych przekonań, których człowiek powinien się trzymać ... Spojrzenie na biografię Gustawa Herlinga Grudzińskiego w 100 rocznicę urodzin (Wioletta Gryczka i Ewelina Romańczuk semestr  VI LO).

- O samotnych i osamotnionych bohaterach Gustawa Herlinga Grudzińskiego (Bożena Hołubiec semestr VI LO).

- Rzeczywistość łagrowa w dwóch perspektywach. Prawda historyczna a zapiski w Innym świecie Gustawa Herlinga Grudzińskiego (Grzegorz Gmitrzak semestr VI LO).

Gośćmi seminarium byli: pani Małgorzata Połeć doradca SCDiDN w Siedlcach, uczniowie klasy I ZSP nr 2 w Siedlcach oraz słuchacze Centrum.

Spotkanie zorganizowali nauczyciele CKU (Edyta Biarda, Elżbieta Cała, Piotr Kowalczuk, Maria Lech, Hanna Mikołajczyk, Urszula Talacha).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, które wykonał Piotr Kowalczuk.

 

Pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego

04.01.2019

Klucz do osobistej motywacji można zawrzeć

w czterech słowach: ciekawość, pewność siebie,

odwaga, zdecydowanie

(Walt Disney)

4 stycznia 2019 roku w siedleckim CKU miała miejsce uroczystość pożegnania absolwentów liceum ogólnokształcącego. Dyrektor placówki pani Edyta Biarda zwracając się do nich przytoczyła słowa Walta  Disneya cytowane powyżej. Mówiąc o motywacji dyrektor stwierdziła, że motywacja jest potrzebna, by każdego dnia wstać, skupić się na swoich obowiązkach i celach, choć czasem wydaje się, że podejmowane działania są bezowocne. Dyrektor mówiła także o roli wiary we własne siły w docieraniu do celu i spełnianiu marzeń. Odnosząc się do pojawiających się czasem porażek stwierdziła, że nie ponoszą ich tylko ci, którzy nic nie robią, a niestety zbyt często strach przed porażką powstrzymuje nas od działania. Pani dyrektor przytoczyła tutaj słowa Martina Seligmana że Życie zadaje te same niepowodzenia optymistom i pesymistom, ale to optymista przetrwa je lepiej.

Osobom wyróżniającym się w nauce i w pracy społecznej na rzecz szkoły pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe i listy gratulacyjne, wszystkim zaś pogratulowała sukcesu, jakim jest ukończenie liceum i przkazała życzenia dalszych sukcesów w życiu.

Absolwenci z rąk opiekuna pani Hanny Mikołajczyk odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

W imieniu kończących szkołę słowa podziękowania dla grona nauczycielskiego przekazały panie Maria Soszyńska i Anna Trojanowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości autorstwa pana Piotra Kowalczuka