zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

Aktualności

Aktualności serwisu SmodCMS. W menu rozwijanym (jeśli jest) znajdziesz lata, z których publikujemy zarchiwizowane wiadomości..

Wersja do druku
Pokaż aktualności z roku:

Pożegnanie absolwentów szkoły policealnej

26.01.2018

Ta droga nie wiedzie w górę

ta droga wiedzie w głąb

Na  niej mniej znaczy więcej

a słabość siłą twą

Nie znajdziesz na tej drodze

zaszczytów, orderów i braw,

ale wyleczysz się może

z krzyku, roszczeń i skarg

 

[Marcin Styczeń: Ta droga]

 

26 stycznia 2018 r. w naszej placówce miała miejsce uroczystość pożegnania absolwentów szkoły policealnej uczących się na kierunkach technik bezpieczeństwa i higieny pracy oraz technik administracji. Dyrektor Centrum Edyta Biarda zwracając się do przybyłych słuchaczy pogratulowała im sukcesu, jakim jest ukończenie szkoły. Pani dyrektor nawiązując do przytoczonych wyżej słów Marcina Stycznia mówiła o wędrówce człowieka przez świat wartości, świat wiedzy zachęcając jednocześnie do szukania odpowiedzi na pytanie - Co ja mogę dać od siebie innym? W kontekście słów innego poety Adama Kreczmara zawartych w piosence Marka Grechuty Znajdziemy sobie dyrektor zwróciła uwagę na to, że warto czasem na chwilę się zatrzymać i pochylić nad wielką rzeką niepamięci, zadać sobie pytanie Czy wiem dokąd chcę dotrzeć?

Słuchaczom wyróżniającym się w nauce i w pracy społecznej na rzecz placówki dyrektor wręczyła nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne. Wszystkim kończącym szkołę pani dyrektor życzyła odnoszenia w życiu kolejnych sukcesów i osiągania założonych celów.

Następnie opiekunowie semestrów kończących naukę Emilia Buczkowska (III BHP) i Stanisław Waberski (IV TA) wręczyli swoim podopiecznym świadectwa ukończenia szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości autorstwa pana Piotra Kowalczuka.

 

Pożegnanie absolwentów liceum ogólnokształcącego

06.01.2018

5 stycznia 2018 r. miała miejsce uroczystość pożegnania absolwentów liceum ogólnokształcącego. Dyrektor placówki Edyta Biarda zwracając się do kończących szkołę powiedziała, że 3 lata temu podejmując decyzję o nauce w liceum ogólnokształcącym słuchacze niejednokrotnie przeżywali lęk przed nieznanym, mieli obawy, czy sobie poradzą. W dniu dzisiejszym świętują sukces, jakim jest zdobycie średniego wykształcenia. Dyrektor przytoczyła słowa z piosenki Edyty Gepert Modlitwa do dobrego Boga: Daj mi proszę, dobry Boże, zamiast drogi - to bezdroże, które prosto poprowadzi, poprowadzi mnie w nieznane. Nawiązując do tych słów pani dyrektor życzyła absolwentom podążania pięknymi ścieżkami, osiągania kolejnych sukcesów w życiu, a także umiejętności stawiania sobie ambitnych celów i wytrwałości w dążeniu do nich. Z jej rąk osoby wyróżniające się w pracy społecznej na rzecz placówki oraz w nauce otrzymały nagrody książkowe i listy gratulacyjne.

Następnie opiekun semestru Urszula Talacha wręczyła absolwentom świadectwa ukończenia szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii autorstwa Piotra Kowalczuka.