zaloguj si   |    zarejestruj si   |    mapa strony   |
SmodCMS

Inauguracja kampanii "Widzę - rozmawiam - reaguję"

11.09.2020

11 września 2020 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zorganizowano konferencję inaugurującą kampanię Widzę - Rozmawiam - Reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież. Patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Siedlce pan Andrzej Sitnik. Siedleckie CKU jest współorganizatorem zarówno konferencji, jak i szeregu zajęć o charakterze profilaktycznym skierowanych do dzieci i młodzieży szkół miasta i gminy Siedlce. Konferencję otworzyła witając zaproszonych gości dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach pani Edyta Biarda. Na początku konferencji pani Monika Mikołajczyk przedstawiła planowane działania w roku szkolnym 2020/2021.

Dr Aleksandra Piotrowska z Uniwersytetu Warszawskiego w swoim wystąpieniu mówiła o Alienacji dorosłych (rodziców, nauczycieli) a niepożądanych zachowaniach dzieci i młodzieży.

Z kolei pan Łukasz Wojtasik poruszył problematykę Domowych Zasad Ekranowych, czyli jak zadbać o równowagę pomiędzy czasem online a offline dla dobra dziecka i całej rodziny.

Psycholog Maria Rotkiel mówiła o Lifestreamingu jako sposobie na budowanie tożsamości młodych ludzi.

Konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem rodziców, nauczycieli, pedagogów oraz pracowników instutycji wspierających rodzinę i szkołę w wychowaniu dzieci i młodzieży.

 

« inne aktualnoci